Y-as Assemblage

Voor het in elkaar zetten van de Y-as zijn de volgende onderdelen nodig

  • 2x gladde staaf 410mm, 8 mm diameter
  • 2x M10 schroefdraad, 440 mm
  • 4x M10 schroefdraad, 210 mm
  • 3D geprinte hoekstukken
  • 3D geprint montagestuk voor stappen motor
  • 3D geprint onderdeel voor de bandspanner
  • 12x M10 moer
  • 12x M10 ring
  • 22x M8 moer
  • 22x M8 ring
  • 2x M3x10 inbus bout voor stappen motor
  • 2x F624 kogellager
  • 1x M4x30 bout
  • 1x M4x20 bout
  • 3x M4 moer
  • 1x M4 ring

Een foto van de onderdelen

untitled-4807

Monteer de stappenmotor op de houder met de twee inbus boutjes. Later wordt de motor op het frame gemonteerd. Nu eerst verder met het frame.

untitled-4801

Zet de gordelspanner in elkaar met de twee kogellagers en de bijbehorende schroeven. Zorg ervoor dat de as waaraan de kogellagers zitten niet te strak aangedraaid wordt.

untitled-4805

Het moertje dat in de gordelspanner moet past vrijwel nooit. Gebruik geen geweld om de moer toch op z’n plaats te krijgen. Gebruik in plaats daarvan een soldeerbout. Verwarm de moer en druk deze voorzichtig op z’n plaats. De moet zal nu ook niet makkelijk meer loskomen.

untitled-4806

Zij-aanzicht van de gordelspanner

untitled-4808

De gordelspanner gemonteerd in het frame.

untitled-4810

Het in elkaar zetten van het frame is vrij rechttoe-rechtaan. Zorg ervoor dat de as van de stappenmotor en de gordelspanner recht tegenover elkaar en in het midden van het frame staan.

untitled-4814

untitled-4809

untitled-4811

Voor zowel de X-as als de Y-as heb je ongeveer xx cm timing belt nodig. Ik heb de 2.0 mm pinch timing belt (GT2) gebruikt, samen met twee GT2 tandwielen met 20 tanden. Je hebt deze gegevens nodig wanneer je de printer gaat calibreren

untitled-5003

untitled-5009

Schuif het tandwiel op de as van de stappen motor en zet deze vast met twee M3x4 imbus moertjes. Laat een beetje ruimte over tussen het huis van de motor en het tandwiel

untitled-5011

Draai de plaat van de Y-as (de Y-as wagen) om en gebruik houtschroeven om de klem van de Y-as riem vast te zetten op de houten plaat. Leg de riem over de het tandwiel van de stappenmotor en de riemspanner en klem de uiteinden vast in met tie-wraps (zoals op het plaatje hieronder)

untitled-5010

Het installeren van de Y-as wagen op het houten frame.

Het Y-as frame is klaar. Nu wordt het tijd om deze vast te zetten op het houten frame van de printer. Als je 12mm multiplex gebruikt hebt (zoals ik), dan is er nog een ruimte over tussen de 10mm draadeinden en het frame van de Y-as. Dit heb ik opgevuld door twee plaatjes van 7mm dik spaanplaat tussen het Y-as frame en het houten frame te plaatsen (zie hieronder)

untitled-4898

untitled-4899

Daarbij liep ik tegen nog een ander probleem aan: het huis van de Y-as stappen motor botste tegen de bodemplaat van het frame aan. Met een beitel heb ik wat hout weggehaald.

untitled-5022

untitled-5023

Na het vastzetten van de opvulplaatjes kon de Y-as wagen op het hoofdframe gemonteerd worden.

untitled-5042

 

Ga verder naar hoofdstuk 3: De X-As