Assemblage van de X-as

Benodigde onderdelen:

  • X-as spanner
  • X-as wagen
  • X-as motor houder
  • 2 x M5 moer
  • 1 x M5 bout
  • 4x LM8UU lineare kogel lagers
  • 2 x 470 mm gladde as
  • 1 x NEMA17 motor
  • 3 x M3x10 bout
  • 1 x riem

untitled-4861

Monteer de X-as stappenmotor met de M3x10 boutjes op het geprinte 3D onderdeel

untitled-4862

De riemspanner

Benodigde onderdelen:

  • Riemspanner voor de X-as (geprint onderdeel)
  • 2 x F624 kogellager
  • 1 x M4 moertje
  • 1 x M4x30 schroef

untitled-4860

Schuif de M4 moer in de opening van de spanner. Als deze niet past, gebruik dan geen geweld; je kan hierdoor de geprinte spanner beschadigen. Verwarm met een soldeerbout het moertje en duw deze langzaam in de spanner (zie hieronder)

untitled-4863 untitled-4864 untitled-4977

Het monteren van de lineaire kogellagers in de 3D geprinte houders.

untitled-4973

Schuif de LM8UU lagers in de 3D geprinte houders zonder al te veel kracht te gebruiken. Als dit niet gaat moet de houder eerst ontdaan worden van overtollig plastic.

untitled-4972 untitled-4974 untitled-4975

Plaats de riemspanner in de rechterkant van de kogellager houder

Benodigde onderdelen:

  • 2x M4 x 25mm schroeven
  • 1x M4 moertje

untitled-4976 untitled-4978

Schuif nu de gladde staven in de lagers. Let erop dat de uiteinden van de staven glad zijn ontdaan zijn van bramen. Anders kan je de kogellagers van binnen beschadigen

untitled-4980

 

Het monteren van de M5 moertjes in de geprinte onderdelen.

Gebruik een M5 draadeind en een soldeerbout om de M5 moer langzaam in het geprinte onderdeel te drukken

untitled-4888

Nu zit de M5 moer stak in de insparing.

untitled-4889

In een later stadium moet de printer er zo uit komen te zien:

untitled-4945

Het installeren van de riem en het tandwiel.

Voor het aandrijven van de X-as heb ik een GT2 tandwiel en riem gebruikt

untitled-5003

untitled-5009

Bevestig eerst het tandwiel op de as van de steppermotor. Lijn het tandwiel zo uit dat deze voor de opening van het geprinte onderdeel komt te staan. Meer informatie over hoe de aandrijf riem te installeren is te vinden in hoofdstuk 5 (de Extruder)

untitled-5013

Now proceed to chapter 4: The Z-Axis