Het Assembleren van de extruder

De  Idler

Verzamel eerst alle benodigde onderdelen voor de idler:

  • De 3D geprinte Idler
  • 1x 308 lager
  • 8mm gladde staaf of draadeind (20 mm lang)
  • 2x M3 moer
  • 1x M3 25mm schroef

untitled-4840

Plaats de as in de kogellager en duw de as met lager in de idler. Deze moet er in klikken. Wanneer de as in de idler zit moet minder dan de helft van de as uit de idler steken

untitled-4841

De extruder houder

Benodigde onderdelen

  • 3x 608 kogellager
  • 1x gegroefde bout
  • 2x veren
  • 1x M8x20 mm stelschroef
  • 4x Ø8 mm sluitring
  • 1x M8 moer
  • 4x M4 moer
  • 1x M3x25mm schroef
  • 2x M3x60 mm schroef
  • 2x M3x30 mm schroef
  • 4x M3x14 mm schroef
  • 3D geprinte onderdelen (tandwielen, extruder houder)

Het plaatsen van de de M4 moertjes in de extruder houder kan een lastig klusje zijn. Als zij in eerste instantie niet passen, neem dan een soldeerbout en duw hiermee de moertjes langszaam op hun plaats. Gebruik niet teveel kracht, omdat hiermee dan de behuizing beschadigd kan worden.

untitled-4958

Hier een plaatje van de twee M4 moertjes op hun plaats in de extuder behuizing.

untitled-4957

Neem nu de 25mm M3 schroef en de twee moertjes en monteer de idler in op de extruder behuizing, volgens de plaatjes hieronder

untitled-4961  untitled-4842

Draai de moertjes niet te strak aan; de idler moet vrij kunnen scharnieren.

untitled-4843

Het plaatsen van de steppermotor en het kleine tandwiel.

Benodigde onderdelen:

  • KLein tandwiel (3D geprint)
  • 3x M3 moer voor de motor
  • Steppermotor
  • 1x kleine moer voor de as

untitled-4849

Het kan lastig zijn om het kleine tandwiel op de steppermotor te krijgen. Ik heb hiervoor een houtklem gebruikt. Door het tandwiel heel voorzichtig te verwarmen tijdens het aandrukken verlaag je het risico scheuren in het tandwiel. Zorg ervoor dat er 1-2 mm ruimte zit tussen het tandwiel en het motorhuis. Schroef het tandwiel vast met het schroefje aan de zijkant van het tandwiel.

untitled-4850

Maak de gaten vrij op de monteerplaat van de stappenmotor. Draai de schroefjes niet te vast, omdat de motor in een later stadium nog bijgesteld moet worden.

untitled-4959

En nu alles aan elkaar schroeven

Benodigde onderdelens

  • 2x 308 kogellager
  • Grote geprinte tandwiel
  • gegroefde bout
  • 1x M8 moer
  • 1x M8 borgmoer
  • 4 or 5x M8 sluitring

untitled-4940

Plaats eerst de twee kogellagers in het extruder huis (zie de plaatjes hieronder). Als ze niet goed willen passen, verwijder dan wat plastic in het extruder huis.

untitled-4962

Schuif de gegroefde bout door de lagers, en zorg ervoor dat de groeven van de bout uitgelijnd is met het gaatje waardoor straks het filament loopt. Schroef de M8 borgmoer aan en let erop dat het filament gaatje gelijk blijft met de groeven in de gegroefde bout.

untitled-4964

Schuif 4 tot 5 M8 sluitringen over de M8 bout. Het aantal hangt af van de uitlijning van het grote tandwiel met het kleine tandwiel.

untitled-4965

Schuif de M8 moer in het grote tandwiel. Als het niet goed past, gebruik dan wederom de soldeerbout

untitled-4847

Schroef het grote tandwiel op de gegroefde bout. Hier zal je de positie van de stappenmotor moeten aanpassen om de tandwielen goed aan te laten sluiten. Zij moeten makkelijk draaien zonder al te veel wrijving.

untitled-4967

 

Het monteren van de aandruk veren op de idler

Benodigde onderdelen:

  • 2x M4 50mm draadeind
  • 4x M4 sluitringen
  • 2x M4 vleugelmoer
  • 2x Veer – 20 x 8 mm

untitled-4932

Monteer de moertjes en de sluitringen zoals op het plaatje hierboven. (zonder de onderste moertjes, deze zitten in de behuizing van de extruder)

untitled-4933

Draai de vleugelmoeren nu zover aan dat er een redelijke spanning op de idler staat. De fijnafstelling kan je pas uitvoeren wanneer de printer helemaal af is (tijdens de calibratie procedure)

untitled-4936

Het achteraanzicht van de extruder met de idler (hierboven)

untitled-4971

Het vooraanzicht met de stappenmotor en de twee tandwielen (hierboven)

untitled-4984

Het monteren van de extruder op de assen van de X-As

Benodigde onderdelen:

  • 2x M4x40 schroeven
  • 2x M4 moertjes

Maak aan de voorkant van de extruder de onderste  gaten schoon aan en schuif de M4 x 40 schroeven erin.

untitled-5015

De M4 schroeven moeten aan de achterkant 15 tot 20mm uitsteken.

untitled-5018

Schuif de X-as slede over de schroeven en schroef deze aan met de twee M4 moertjes

untitled-4982

Het monteren van het Hot-End op de extruder.

Benodigde onderdelen:

  • 1x hot end
  • 2x M3x25mm schroeven

Als het hotend is afgemonteerd (zie hoofdstuk 10), dan kan deze op de extruder gemonteerd worden.

Neem de twee M3 schroeven en schroef deze zover in totdat deze net zichtbaar zijn in het extruder gat (zie hieronder)

untitled-5019

Duw het Hot-End stevid in de behuizing van de extruder en draai de twee M3 schroeven aan.

untitled-5020-754x1024

Monteer de koeler op het Hot End en zet de draden ervan vast op de behuizing van de extruder

untitled-5021

Ga nu naar hoofdstuk 6: Het verwarmingsbed